Aktualności

Spotkanie upowszechniające

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z Ośrodkiem Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu oraz przy współudziale Świętokrzyskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu upowszechniającym dotyczącym finansowych mechanizmów współpracy samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 15 września 2017r. w Inkubatorze Przetwórczym w Dwikozach, w godzinach 13.00 – 16.30.


Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom finansowych mechanizmów współpracy jednostek samorządu terytorialnego
z organizacjami pozarządowymi oraz pokazanie dobrych praktyk, co pomoże dostosować Roczne Programy Współpracy
z organizacjami pozarządowymi do ich potrzeb oraz możliwości budżetowych jst.


Dodatkowo przedstawiciele Świętokrzyskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszają na spotkanie w ramach Regionalnego Forum Ekonomii Społecznej, których celem jest budowanie lokalnych koalicji oraz tworzenie partnerstw na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Uczestnicy poznają m.in. prawne aspekty zakładania i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, możliwości wsparcia i wzajemnej współpracy, powoływania partnerstw na rzecz rozwoju ekonomii społecznej.


W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy o przesłanie informacji mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub pod numerami telefonów 501837646;728816853.

Do pobrania - program spotkania.

  

logo ARFP  logo opiwpr_96   logo fio

Projekt „Możemy więcej i lepiej. Akademia współpracy finansowej JST-NGO” jest współfinansowany ze środków Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Targi Produktu Lokalnego

W związku z realizacją projektu "Dobre - bo tradycyjne i lokalne" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury zaprasza producentów produktów lokalnych, tradycyjnych, wystawców do udziału w Targach Produktu Lokalnego, które odbędą się 9 września 2017 r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Regulamin udziału w targach dostępne są na stronach internetowych: www.esceka.pl, www.sandomierz.pl oraz http://opiwpr.org.pl,

 

Do pobrania:

Plakat duży

Ankieta

Regulamin

Oferta wizyty studyjnej/ szkolenia dotycząca tworzenia i funkcjonowania inkubatorów przetwórczych

Osoby lub pomioty zainteresowane funkcjonowaniem Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach prowadzonego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu mogą skorzystać z oferty, która  pozwoli uczestnikom:

  • zapoznać się z ideą tworzenia i funkcjonowania Inkubatorów Przetwórczych w Polsce i innych krajach,
  • zapoznać się z genezą utworzenia Inkubatora w Dwikozach, zasadami funkcjonowania oraz wymogami i standardami określonymi przepisami dla tego typu obiektów,
  • poznać formy korzystania z Inkubatora przez potencjalnych użytkowników oraz zasady promocji wyrobów
  • aktywnie uczestniczyć w praktycznych warsztatach wyrobu dżemów, soków, suszu, sałatek, marynat
  • poznać piękno i atuty Ziemi Sandomierskiej, które są nieodłączną częścią oferowanych produktów Inkubatora

 

Szkolenie może przebiegać według różnych scenariuszy, a program może być dowolnie modyfikowany i dostosowany do wymagań i oczekiwań grupy jeśli chodzi o czas trwania, zakres merytoryczny i  dodatkowe elementy itp.. Oto jeden z podstawowych wariantów ramowego programu:

1 dzień

Prezentacja obszaru działania  Fundacji Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem projektów, które wspierają wykorzystanie lokalnych zasobów i walorów oraz  promują  region.

Geneza utworzenia Inkubatora  Przetwórczego w Dwikozach opartego na partnerskiej współpracy z samorządem lokalnym 

Inkubatory Przetwórcze/Kuchenne – co to jest?  Dlaczego i po co się je tworzy?

2 dzień

Przykłady inkubatorów w kraju i na świecie. Możliwe modele funkcjonowania inkubatorów.  Zakres usług świadczonych przez Inkubator w Dwikozach

Zapoznanie się z obiektem Inkubatora, wyposażeniem i jego organizacją, zwrócenie szczególnej uwagi na aspekty:

  • prawno-organizacyjne;
  • bezpieczeństwa żywności – HCCP, regulaminy, pozwolenia itp.;
  • technologiczne – przyjmowanie surowca, obróbka, przetwarzanie, pakowanie, magazynowanie, dystrybucja;
  • ekonomiczne – koszty, zapewnienie trwałości itp.

3 dzień

Współpraca  Inkubatora z otoczeniem na rzecz promocji regionu i jego walorów.  Wizyty w lokalnych winnicach połączone z degustacją win, odwiedzanie ciekawych miejsc i poznanie ich bogatej historii.

ZAPRASZAMY!

ZaDziałaj Lokalnie w Gminie Łoniów - rozstrzygnięcie dodatkowego naboru Działaj Lokalnie X

dzialaj lokalnie_1

„Uprzejmie informujemy, iż Konkurs Działaj Lokalnie X 2017 ramach dodatkowego naboru dla Gminy Łoniów "ZaDziałaj Lokalnie w Gminie Łoniów" został rozstrzygnięty. Dotacje uzyskało 3 organizacje, którym serdecznie gratulujemy”

dl Łoniów